Łaziki o nas

Witamy !

Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny działa w naszej szkole od marca 2006 r i obecnie zrzesza 26 członków - uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Sezon turystyczny, na który zawsze czekamy z niecierpliwością , rozpoczyna się dla nas w marcu i trwa do października każdego roku i wtedy... nie mamy czasu na nudę!!! 
Znamy niezawodne lekarstwo na nią , które naprawdę działa! Najpierw planowanie tras, potem ich realizacja-
sobotnie wypady z plecakiem w góry, wędrówka beskidzkimi szlakami, piesze wypady na Jurę , rajdy rowerowe, w czasie których zawsze odkrywamy kolejną tajemnicę naszego Zabrza i okolic, to jest to, co my Łaziki lubimy najbardziej!
Bardzo aktywnie współpracujemy z naszymi dorosłymi przyjaciółmi z zabrzańskiego Oddziału PTTK „Wędrowiec" oraz z zabrzańskim Klubem Turystyki Kolarskiej „Amator". Dużo radości przynosi nam zdobywanie indywidualnych górskich, pieszych oraz rowerowych odznak turystycznych.
Naszym wspólnym sukcesem było zdobycie Pucharu i uzyskanie tytułu „ Koło Roku 2007", rok później opiekunka naszego koła-Pani Ania zdobyła zaszczytny tytuł „Opiekuna Roku 2008."
Na bieżąco prowadzimy kronikę wspólnych przygód, a na gazetce ściennej na szkolnym korytarzu pojawiają się aktualne informacje o planowanych rajdach!
Kiedy nam trudno na szlaku, bo pogoda marna,albo trasa trudna, śpiewamy nasz łazikowy hymn i dzielimy się łakociami, które kochane mamy włożyły nam do plecaków. 
Każda wyprawa to moc przygód, na które zapraszamy nie tylko Łazików, ale również ich rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i wszystkich innych sympatyków naszego koła.

Z turystycznym pozdrowieniem

Łaziki i Pani Ania